DOTS27.2-Już czas by KFPCAI, które blokowało działalność JYJ, odpowiedziało

Polskie tłumaczenie FurusekDOT_Poland

17-ego, Sąd Okręgowy w Seulu oddalił wszystkie wnioski SME przeciwko decyzji sądowej o zawieszeniu ich kontraktu z grupą JYJ, założoną przez Kim Jaejoonga, Park Yuchuna i Kim Junsu.

Najbardziej godną uwagi częścią decyzji jest fakt, iż sąd oddalił również prośbę SM o zawieszenie kontraktu JYJ z CJES entertainment.

Na tą chwilę, obok SM Entertainment istnieje organizacja, która równie mocno przykuwa uwagę. To Koreańska Federacja Pop-Kultury i Przemysłu Artystycznego KFPCAI (Korean Federation of Pop Culture and Art Industry ). W październiku ubiegłego roku federacja ta wywołała zamieszanie rozsyłając oficjalne oświadczenie proszące państwowe stacje telewizyjne, programy kablowe, wytwórnie, dystrybutorów i media, by ograniczyły działalność JYJ po wydaniu przez nich albumu “The Beginning”.

Wtedy KFPCAI uzasadniła to “podwójnym kontraktem” JYJ. Utrzymywała, iż mimo że JYJ wygrało sprawę o zawieszenie ekskluzywnego kontraktu z SM, ich kontrakt nie został jeszcze unieważniony i w związku z tym w tej sytuacji ich kontrakt z CJES jest nieuczciwy.

Jednakże, poprzez ostatnią decyzję sądu takie roszczenia KFPCAI straciły swoją rację bytu. Stało się tak, ponieważ sąd uznał, iż nie ma problemów z “kontraktem o podwykonawczym przejęciu spraw” JYJ przez CJES, obecnie zajmującego się spawami grupy.

Mimo to, KFPCAI nie przedstawiła dotąd swojego oficjalnego stanowiska dotyczącego ostatniej decyzji sądu. Fani K-popu obserwują sprawę, by zobaczyć czy w dalszym ciągu KFPCAI będzie ignorować opinię publiczną twierdząc, iż “porządek w show-biznesie został zakłócony przez JYJ”.

Na temat tej sprawy reprezentant pewnej obywatelskiej grupy stwierdził: “dzięki jednoznacznej decyzji sądu, KFPCAI prawdopodobnie wie, iż argumentacja, której trzymali się w przeszłości jest słaba. Nadszedł czas, by zmienić niesprawiedliwy porządek w dzisiejszym show-biznesie zamiast reagować pochopnie i emocjonalnie.

Już czas by KFPCAI odpowiedziało.

Źródło: News Nate + TodayKoreaTrans
Credit: withjyj (@_withJYJ)
Link: http://jyj3.wordpress.com/2011/02/19/news-it-is-time-for-kfpcai-who-has-been-blocking-jyj%E2%80%99s-activities-to-answer/

Advertisements

About Kelsie Angeletti

Hello and welcome! A name is used to communicate an entire concept in a word or phrase; a sort of introduction if you will. After much contemplation I decided to name the blog "Miscellaneous Stuff” due to the nature of topics. Here you will find the wranglings of my heart and the thoughts of a girl as she proceeds throughout life. I invite you to join me as I write about “A Miscellaneous Life.”
This entry was posted in Polski and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s