DOTS27.3-Neden JYJ’yi ekranlarda görmüyoruz?

Türkçe çeviri: EsraDOT_Turkey
Kontrol eden:flameesDOT_Turkey

Sınırsız gücü olan SM’yi bırakmakla JYJ birçok zorlukla karşılaştı. TVXQ’dan ayrıldıktan sora Kore içinde ve dışında hatırı sayılır bir popülerlik kazandılar. Bu kadar popüler olmalarına rağmen ancak tek TV sahneleri geçen seneki KBS Ödül Töreni oldu. JYJ üyesi Park Yuchun “SungKyunKwan Scandal” ile ödül alırken, tebrik edilecek bir performans sergilediler. Ancak, bu performansın nedeni drama departmanının bir organizasyonu olmasıydı. JYJ TV’de görünememesi olayı ile ilgili, SM şöyle dedi, “Biz asla yasaklanmaları talep etmedik ve ayrıca bunun için bir sebebimiz yok.” Buna rağmen JYJ’yi TV’de görememekteyiz. Eğer SM’nin iddiası doğru ise eğlence programları yapımcılarının önceden korkutulduklarını düşünebiliriz.

JYJ KBS Ödül Töreninde yeniden diriliş sinyalleri verirken, SM TVXQ (Yunho&Changmin)’yu program program gezdirerek onları durdurdu. Tören sırasındaki reklamlarda TVXQ’nun geri dönüşü gösterildi ve SM TVXQ en büyük kanallardaki birçok eğlence programında çıkardı. 2 Şubatta TVXQ prime time boyunca “Paradise Ranch”, “Athena”, ve “Strong Heart”da 3 saat boyunca göründü.

SM ve JYJ arasındaki anlaşmazlık Japonya’ya kadar uzandı. Endüstrinin genel bir fikrine göre Japon müzik şirketi AVEX’in boykotu yüzünden JYJ’in Japonya’daki aktiviteleri sınırlandırıldı. JYJ dünya turunu açıkladığında Masato Matsuura, AVEX başkanı, twitterda şöyle yazdı, “Bir gün hatasız bir şekilde geri ödeyeceğim. Ne olursa olsun şu kendini beğenmişlere derslerini vereceğim.”

Bu güçlü şirketlerin en büyük düşmanları hayranlardır. JYJ’in hayran kulüplerine gelince onların organizasyon gücü 150 milyon won (130 bin $ ) toplayacak ve JYJ’in otobüslerde reklamını yapacak kadar güçlü. KBS’nin JYJ’ye ödül töreninde sahne vermesinin sebebi “SungKyunkwan Scandal”ın soundtrackinin Japon marketinde yüksek miktarda iş yapması. JYP Entertainment’tan çıkarılan Park Jaebum da fanların yardımıyla diriltilme olayına örnektir. Park Jaebum hem evde hem de yurtdışındaki güçlü hayran kitlesi sayesinde yenilenen enerji ile başka bir atak da yapabilir.

Credit: Ko Jaeyul reporter / scoop@sisain.co.kr
Kaynak: Sisainlive
Link: http://jyj3.wordpress.com/2011/02/25/11022…-the-broadcast/
Çeviri: Naver

About Kelsie Angeletti

Hello and welcome! A name is used to communicate an entire concept in a word or phrase; a sort of introduction if you will. After much contemplation I decided to name the blog "Miscellaneous Stuff” due to the nature of topics. Here you will find the wranglings of my heart and the thoughts of a girl as she proceeds throughout life. I invite you to join me as I write about “A Miscellaneous Life.”
This entry was posted in Türkçe and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s