DOTS41 – JYJ ile Japonya’ya olan bağışları hakkında özel röportaj

JYJ ile Japonya’ya olan bağışları hakkında özel röportaj

Türkçe çeviri: EsraDOT_Turkey

Kore’nin “3 büyük” gazetesinden biri, Chosun Ilbo, yakın zamanda JYJ yararına onlara yer verdi (buradan görün). Joong Ang Ilbo, diğer “3 büyük”ten biri de bugün JYJ’ye yer verdi.

Aşağıda tercümesini bulabilirsiniz:

[Japonya’nın doğusunda deprem] JYJ 600 milyon KRW bağışladı…Tüm dünyadaki hayranları ile birlikte, “Take Heart, Japan”

[Joong Ang Ilbo, Muhabir Jeong Kang Hyun]

Kore dalgası idol grubu JYJ 600 milyon KRW (600,000 USD) doğu Japonya’daki deprem hasarının iyileştirmesi için bağışladı. Junsu, Jaejoong ve Yoochun (resimde soldan sağa) ayrıca kendi ana sayfalarında Japonca üzüntü mesajlarını gönderdiler.
Eski TVXQ üyeleri Jaejoong, Yoochun ve Junsu’dan oluşan idol grubu JYJ ayın 16’sında Japonya’nın doğusunda meydana gelen depremin zararlarını telafi etmek amacıyla kurulan uluslararası destek organizasyonu World Vision’a 600 milyon KRW bağışta bulundu. JYJ, TVXQ günlerindeyken Kore Dalgası yıldızlarının zirvesine yükselen, JYJ olarak hala Japonya’daki popülerliğini sürdürüyor. Bağışın yanı sıra 2 Nisanda Bankok’ta başlayacak olan 9 şehri kapsayan konserlerinde Japonya depreminin yarattığı hasarın ciddiyetine dikkat çekmek için çalışacaklar. Ayrıca kendi SNS sitelerinde (www.facebook.com/jyjworldtourconcert) “Bir destek mesajı bırak-Take Heart Japan” kampanyası yürütüyorlar. (Donga) gazetesine verdikleri röportajda şöyle dediler: “Japonya hayranlarımızın bizi çok uzun süredir sevdiği bir yer. Verdiğimiz karar doğal olarak kendiliğinden çıkıverdi, karar vermek zorunda bile kalmadık.”

————————————–

S: Ayın 11’inde deprem haberini duyduktan sonra duygularınız neler oldu?

Junsu: Oldukça ciddi bir şey olduğunu anladım çünkü Tokyo’da çekimler sırasında ışıklar ve pencereler birçok kez sallandı.

Yoochun: Junsu’nun Tokyo’dan döneceği gün olduğu için Junsu’nun iyi olduğunu öğrendikten sonra Japonya’daki diğer arkadaşlar ile bağlantıya geçtik.

S: Bağış yapmaktaki sebebiniz?

Jaejoong: Japonya insanların bizi uzun süreden beri destekledikleri bir yer. Böyle kötü bir felaketten dolayı acı çeken bir yere yardım etmek inanıyorum ki yalnız bizim değil tüm insanlığın ortak inancıdır.

S: Yaptığınız bağışı açıklamak ile ilgili endişeleriniz olduğu söylendi

Junsu: Aslında biz isimsiz olarak bağış yapmak istedik. Fakat eğer isteğimizi açıklarsak belki daha çok insan bizim çabalarımıza katılmak ister. Daha şimdiden duydum ki dünya üzerindeki birçok JYJ hayranı tüm kalpleriyle yardım ediyorlar ve fark ettim ki direkt olarak katılırsak Japonya ‘ya daha çok yardımcı olmuş olacağız.

S: Bağışlarınız nasıl kullanılacak?

Junsu: En çok zararı gören Sendai ve Fukushima’da acil yardım malzemeleri elde etmek için ve ayrıca şehirlerin yeniden kurulması için ve çocuklara barınak sağlamak için kullanılacak. Çocuk barınakları için ayrıca şok yüzünden acı çeken çocukların kalplerinin iyileştirilmesi için programlar olacak.

S: Japonya’nın sakin tepkisi oldukça ilgi çekti.

Yoochun: Karşılaştıkları şok çok ani ve şiddetli olmasına rağmen Japonya’nın olayı sakince karşılaması beni çok etkiledi.

S: Japon fanlara göndermek istediğiniz mesajlar?

Jaejoong: Onların kalbindeki acıyı her zaman paylaştığımızı onlara söylemek istiyorum. En kısa zamanda iyileşmelerini diliyoruz. Onlar sanki kendi ailemizmiş gibi iyileşmeleri için dua edeceğiz.

———-

Lee Byung Won, 700 milyon KRW bağış; Ahn Jae Wook, 100 milyon KRW bağış = Kültürel alandaki anlamlı kişilerin zor durumdaki Japonya için yardımları sürüyor. Kore Dalgası yıldızı Lee Byung Hyun “Byun-sama” olarak bilinen, Kore kızıl haçı yoluyla 700 milyon KRW verdi. Lee şöyle dedi, “Hayat kurtarmak her şeyin üstünde gelir. Umarım bu bağışın, şu anda doğal felaketten dolayı zor durumda olan Japon vatandaşlarına az da olsa yardımı dokunur.” Ahn Jae Wook, şu anda Japonya’da oldukça popüler olan, kızıl haça 100 milyon KRW bağışladı. Şarkıcı Kim Chang Wan birkaç bağımsız grup ile birlikte Hongic Universitesi Seul’de “Japonya’ya Acil yardım – ücretsiz konser” düzenleyecekler. Crying Nut, Chang Ki Hwa ve Faces, Seul Elektrik Müzik Organizasyonu, Kingston Roodiska ve benzer 17 takım ayın 18’inde 7 pm’de V-Hall Hongic Üniversitesinde bu konsere katılacaklar.

——————

Kaynak: Joong Ang Ilbo
Paylaşan: JYJ3
Link : http://jyj3.wordpress.com/2011/03/16/news-…ation-to-japan/

This entry was posted in Türkçe and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s