DOTS34-Internetowe Radio IloveJYJ zostaje zamknięte na dobre.

Polskie tłumaczenie FurusekDOT_Poland
Korekta: HelianthusDOT_Poland

W związku z istnieniem internetowej stacji radiowej pojawiły się pewne kontrowersje. Kilka dni temu zapowiedziano, że radio planuje tymczasowe zawieszenie działalności. Kilka godzin temu, ogłoszono, że stacja zostanie zamknięta na stałe.

Rozgłośnia internetowała ucierpiała z powodu kontrowersji, głównie przez jej główną administrator, działającą pod imieniem „Helena”. Zgodnie ustalono, że ignorowała i nie dbała o nastroje społeczności fanowskiej np. gdy zezwoliła na emisję oświadczenia kontrowersyjnego polityka (które zadziałało na niekorzyść JYJ), dodatkowo domagała się specjalnego traktowania. Reakcja fanów była stanowcza – zażądali zamknięcia stacji.

Pozostała część zespołu, skupionego wokół internetowej stacji, wykluczając Helenę, odbyła rozmowę i postanowiła, że najlepiej będzie zamknąć stację na stałe.

Poniżej znajduje się tłumaczenie “Obwieszczenia część 1” opublikowanego na stronie.

——————–

Oto zawiadomienie o (stałym) zamknięciu stacji.

Chcielibyśmy szczerze przeprosić za niedogodności, jakich doznali fani w czasie działalności rozgłośni oraz informujemy, że od dnia dzisiejszego stacja internetowa zostaje zamknięta.

Nasz zespół zajmuje się jej zamykaniem.

Piszemy do Was, ponieważ wydaje nam się, że powinniśmy wyjaśnić Wam proces, według jakiego przebiega praca radia internetowego.

Wybaczcie nam tak późny odzew/kontakt.

Nie zamierzaliśmy ignorować zdania fanów, ale ponieważ w centrum komunikacji znajdowała się “Helena (one”, dyskusje pomiędzy pozostałymi członkami załogi zabrały dużo czasu. Wybaczcie.

——————–

Oto informacje na temat bieżących spraw i ich stanu.

1. Sprawa „powiązanych haseł wyszukiwania” (tj. w rozgłośni internetowej przedstawiono oświadzenie kontrowersyjnej polityk. Teraz po wpisaniu jej imienia w niektórych wyszukiwarkach, JYJ pojawia się jako “powiązane hasło”)

Niezwłocznie zażądaliśmy, aby wyszukiwarki owo powiązanie wykasowały. (Przepraszamy, za spóźnioną wiadomość).

Każda strona jest inna. Najdłuższe przetwarzanie potrwa 2 tygodnie, w zależności od odpowiedzi jakie otrzymamy.

2. Problemy ze zdjęciami i filmami (autorstwa fanów)

Krótko przed otwarciem rozgłośni otrzymaliśmy zgodę kilku stron fanowskich i indywidualnych fanów na wykorzystanie ich materiałów, ponieważ trudno byłoby je stworzyć (wyłącznie dla rozgłośni). Jednak, próbując je wpasować w określone ramy czasowe audycji, niektóre zdjęcia zostały użyte bez pozwolenia, a loga wycięte przez nas w procesie edycji. Nie znajdujemy słów (poza przeprosinami) na to co się stało. Spuszczamy głowy i szczerze przepraszamy. Nie potrafimy podnieść głów, ponieważ zraniliśmy tych, którzy tak serdecznie zgodzili się na udostępnienie materiałów.

Ponieważ jedyną słuszną rzeczą, jaką możemy zrobić to odwiedzić każdą z pokrzywdzonych osób indywidualnie i przeprosić, dlatego proszę wybaczcie nam, że przepraszamy (tylko) w taki sposób. W tym momencie, wszystkie audycje zostały zdjęte z kanału na Youtube. Jeszcze raz przepraszamy.

3. Sprawa praw autorskich.

Skontaktowaliśmy się ze Stowarzyszeniem Praw Autorskich i otrzymaliśmy zgodę na wykorzystanie wszystkich piosenek zarejestrowanych w Stowarzyszeniu (krajowych i zagranicznych) i tym samym ustalono, że zapłacimy za to opłatę. W sprawie wykorzystania utworów z The Beginning i z Music Essay początkowo szukaliśmy zgody u C-Jes i otrzymaliśmy prośbę o przysłanie listy użytych piosenek, następnie postępowaliśmy tak jak w pierwszym przypadku.

4. Sprawa dotacji.

Planujemy przejrzeć wyciągi z konta (by pokazać wpływy z darowizn) i opublikować je w ciągu tego tygodnia. Obecnie nie wykorzystaliśmy żadnej z dotacji. Ci, którzy życzą sobie zwrotu swoich darowizn, proszeni są o przejrzenie historii wpłat, która jest dowodem na wysłanie na nasze konto funduszy i skontaktowanie się z nami na adres e-mail ilovejyjcom@naver.com . Wtedy wasze wpłaty zostaną zwrócone.

5. Kwestia kontynuowania nadawania lub zamknięcia stacji.

Załogę, która pozostała, by zająć się zamknięciem rozgłośni martwiło tylko jedno – jak bardzo ta sprawa zaszkodzi JYJ.

Dotarło do nas, że jeśli treści publikowane przez stację (związane z tymi kontrowersjami) zostaną wyemitowane lub wydrukowane (w prasie), wywoła to dezorientację większą, niż (rozgłos wywołany przez) otwarcie stacji. Już teraz jest nam bardzo przykro za to, co się do tej pory się wydarzyło, a ponieważ wiemy, że jeśli te sprawy zaostrzą się ponownie, ciężko będzie je kontrolować – działamy z największą ostrożnością.

Podczas naszej rozmowy pojawiły się opinie, że jeśli w całe przedsięwzięcie włączą się stabilne i zaufane strony fanowskie lub stowarzyszenia, a nowa stacja zostanie otwarta, tak byśmy mogli przynajmniej podtrzymać jej istnienie, to może będziemy w stanie zablokować emisję wiadomości, bądź publikację artykułów (na temat kontrowersji).

Jednak stwierdziliśmy, że (ponieważ nieprawdopodobne jest, by) nikt nie zaufałby tym z nas, którzy pozostali i że w czasie, gdy nie wiemy kto z obsługi przygotowującej zamknięcie będzie uczestniczyć (w wysiłkach stacji) ponownie, słuszną decyzją będzie zamknąć stację (na stałe). Na temat procesu, który nastąpi potem, będziemy publikować komunikaty.

6. Sprawa pozostałych członków zespołu.

Członkowie obsługi, którzy pozostali w rozgłośni nie są ludźmi działającymi według instrukcji lub życzeń „Heleny”, a (jedynie) przygotowują oni zamknięcie stacji, dlatego prosimy nie łączyć nas z tą sprawą.

Ci z obsługi, którzy wyrazili chęć odejścia oraz ci, którzy takiej chęci nie wyrazili (tak czy inaczej), my (unieważniliśmy członkostwo) dla wszystkich z nich. Rozumiemy, że byli ludzie, którzy wspólnie z nami chcieli przygotować zamknięcie stacji, ale ponieważ musieliśmy działać jak najszybciej, nie mogliśmy nic w związku z tym zrobić.

I prosimy o ostrożność. Niektóre pisma zostały opublikowane online przez stałą obsługę, która nie uczestniczy w zamknięciu rozgłośni, co spowodowało kolejne nieporozumienia. Nie mamy wystarczająco wielu ludzi, do których możnaby się zwrócić i którzy mogliby zająć się monitorowaniem przez całą dobę wszystkiego co się dzieję, podczas gdy my przygotowujemy zamknięcie stacji. Prosimy o Waszą wyrozumiałość w tej sprawie.

7. Sprawa (tego, co wydarzy się) w przyszłości.

Będziemy dalej wydawać oświadczenia.

8. Co więcej, chcielibyśmy zostawić wiadomość na załogi.
Tych z was, którzy (dowiadują się o) zamknięciu stacji z tego oświadczenia, również chcielibyśmy przeprosić. Zaoferowaliście swoją pomoc z czystym sercem i nie ponosicie winy za i, a mimo to jesteście świadkami jej zamknięcia. Jest nam z tego powodu bardzo przykro.

Obecnie, w obiegu znajdują się nawet niezweryfikowane informacje dotyczące rozgłośni internetowej oraz raporty z naszych rozmów. By zminimalizować krzywdy wobec członków załogi nie mających z tą sprawą nic wspólnego oraz ponieważ ta sytuacja uniemożliwiła nam zebranie opinii od wszystkich członków obsługi przed zamknięciem stacji, przepraszamy jeszcze raz i prosimy o Wasze zrozumienie.

Członków załogi, którzy chcieliby poznać więcej szczegółów, prosimy o wiadomość lub e-mail.

——————–

Ta wiadomość dotyczy niektórych z moich pytań, część z których wyjaśnimy w tym poście.

(1) Dlaczego polityk jest problemem?

Wmieszanie polityki do niedochodowego projektu jak ten, nigdy nie jest dobrym pomysłem. Polityk ta była wyjątkowo problematyczna głównie, ponieważ jest ona politykiem ultra-konserwatywnym, postrzeganym jako wspierający siły takie jak koreański przemysł rozrywkowy. Jest ona nielubiana przez większą część opinii publicznej Korei. Opublikowanie jej opinii na łamach rozgłośni może sprawiać wrażenie, że ona i JYJ są w jakiś sposób powiązane, a to użyte może być przez Hotels w celu generowania nienawiści przeciwko JYJ.

——————–

JYJ3 jest przykro, że musiało ogłosić tą wiadomość. Jednak, to co nas nie zabije nas wzmocni – mamy nadzieję, że fani wyjdą z tej sytuacji jako jeszcze silniejszy bastion wsparcia dla JYJ.

——————–

Źródło:
Tłumaczenie na angielski: JYJ3
Wspólne z: JYJ3
Link: http://jyj3.wordpress.com/2011/03/08/info-ilovejyj-internet-radio-shuts-doors-permanently-the-1st-announceent/

About Kelsie Angeletti

Hello and welcome! A name is used to communicate an entire concept in a word or phrase; a sort of introduction if you will. After much contemplation I decided to name the blog "Miscellaneous Stuff” due to the nature of topics. Here you will find the wranglings of my heart and the thoughts of a girl as she proceeds throughout life. I invite you to join me as I write about “A Miscellaneous Life.”
This entry was posted in Polski and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s