DOTS43 – Shane Yoon Hayranların JYJ hakkındaki sorularını yanıtladı Bölüm 1

Shane Yoon Hayranların JYJ hakkındaki sorularını yanıtladı Bölüm 1

Türkçe çeviri: EsraDOT_Turkey
Kontrol eden: flameesDOT_Turkey

JYJ US TURU MC S&C BÖLÜM 1

Kasım 2010’da JYJ US Turu sunucusu olma ayrıcalığını elde ettim. Onlarla birlikte New York’dan Las Vegas’a son olarak da Los Angeles’a gittim. Yolculuk boyunca onların muhteşem binlerce (milyonlardan bir kısmı) hayranı ile tanışma fırsatını yakaladım ve şimdi sizin yakıcı sorularınızı cevaplamaya karar verdim. Haydi başlayalım!

S: @papersugar: BİZE VEGASI ANLATIN!!!! Striptiz kulübüne gittiniz mi??

C: Wow hemen konuya girdik huh? HAHA Hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm ama HAYIR, Vegas’da striptiz kulübüne gitmedik. Wynn’de kulüp XS’ye gittik ve çok iyi vakit geçirdik. JYJ nasıl parti yapılır biliyor!

S: joojoobaby: Merhaba Shane! JYJ’in çalışırken ve çalışmazken ki hali arasında bir fark var mı? Bu arada, harikasın

C: Dürüst olmak gerekirse pek bir fark yok. Bu çocuklar çok sıkı çalışıyorlar ama çok iyi bir espri anlayışları var bu yüzden prova yaparken bile şakalar patlatıp iyi vakit geçiriyorlar. Çok güçlü bir çalışma etikleri var ne zaman boş vakitleri olsa prova yapıyorlar. Çalışmadıkları o çok az zamanda saçları üzerinde çalışıyorlar. JK HAHA Sen de harikasın!

S: İsimsiz: Bu işi nasıl aldınız? Süper müthiş ninja mafya ilişkileriniz mi var?

C:2009 yılında Ninja mafya ilişkisi kartımı geri çektiğim için HAYIR diyeceğim. Şu sıralar süper müthiş Ninja mafya bağlantılarım yok. İşi aldım çünkü doğru insanları tanıyordum. Ya da daha doğrusu doğru insanlar beni tanıyordu. Tüm JYJ US Turu düzenleyen Entitled Entertainment’ın başı Rich Nam ile arkadaşız. Bir sunucu arıyorlardı, ben de düşündüğü kişiydim, o sıralar boştum ve bir anda New York’un yolunu tutmuş oldum.

S: isimsiz: Jaejoong onunla ilk buluşmanızda sizi kör etti mi çünkü gerçekten sanki bir hayalet gibi beyaz.

C: Jaejoong’u ilk gördüğümde doğal içgüdüm boynumu kapamak, üzerime biraz kutsal su dökmek, bir diş çiğ sarımsak yemek ve Jacob’ı aramak oldu. Evet, gerçekten çok solgun fakat bunun makyaj yüzünden olduğunu düşünmüştüm. Bir kaç zaman sonra bunun makyaj olmadığını gerçekten solgun olduğunu anladım. Fakat yakından gördüğünüzde o kadar kötü görünmüyor. Ben fotojenik bir solgunluğu olduğunu düşünüyorum, en azından aynada yansıması var.

S: shesrightyouknowshesright: Sahne dışında JYJ ile olan en komik hikayeniz nedir?

C:Las Vegas’tayken Palms Hotels ve Casino’da kaldık. Bir gece, yemek için çıkmadan önce lobide bir grup teyze JYJ’ye doğru koştu ve imza ve fotoğraf istedi. Dürüst olmak gerekirse bir kısmı annem kadar yaşlı görünüyordu. Çok gerçekdışı bir durumdu, aynı zamanda sevimli ve komik. Sanırım bazı kadınlar hiç büyümüyor ya da gerçekten JYJ’yi seviyorlar. JYJ sevgisinin yaş sınırı yok.

S: fangasm: Şuanda düşünebildiğim tek şey Junsu’nun kameralar yokken de böyle süper sevilesi olup olmadığını sormak.

C: Onu süper sevilesi diye tabir edebilir miyim bilmiyorum ama belki bu erkek olduğum içindir HAHA. Sanırım her şeyden çok o boğuk sesi ona böyle sevimli bir aura veriyor. Ayrıca sevimli aurasına ek olarak İngilizce öğrenmekte çok ciddi ve bana sürekli İngilizce kelimeler ve gramer hakkında sorular soruyordu. Anlatabildim mi? Belki de bu kendiniz tecrübe ettiğiniz de anlayabileceğiniz bir şey.

S: lovemelovemenot: Yani çocukları tanıma fırsatı bulmuş oldun, onların etrafında olmak nasıl bir şey? Ayrıca hangi üye sizde en derin etkiyi bıraktı?

C: Onların etrafında olmak mükemmeldi, onlar dünya çapında milyonlarca hayranı olan süperstarlar ama çok alçak gönüllü ve normal çocuklar. Üçünün arasından en çok Jaejoong ile iletişimim oldu. Herkes iyi vakit geçirdiği sürece her şeyi yapmaya razı olan bir kişiliği olan bir insan.Yabancıları iyi hissettirebilmede çok iyi.

S: 2601-ar: Sizce JYJ içinde en iyi şarkıcı hangisi(Eğer TVXQ günlerinden solo performanslarını gördüyseniz) ? ve hangisi en vurucu kişiliğe sahip. Çok teşekkürler!

C: Dürüst olmak gerekirse hepsi çok iyi söylüyor ama birini bana ninni söylemesi için seçecek olursam Micky’yi seçerdim. O sanki Koreli eski okul şarkıcıları gibi bir sese sahip. En vurucu olana gelirse, Jaejoong’u seçerdim, o tam bir rock yıldızı.

S: @jjmaii: Gerçekten mi? Kim Jaejoong hakkında ne düşündüğünü bilmek istiyorum?

C:O çok harika biri. Eminim siz onun bütün hayat hikayesini biliyorsunuzdur fakat ben okuduğumda kişiliği daha da anlam kazandı. O kesinlikle anı yaşıyor ve ayakları yere basıyor. Daha önce de söylediğim gibi, yeni tanışıyor dahi olsa insanları iyi hissettirmek ve insanlarla iyi iletişim kurabilmek gibi harika bir yeteneği var.

S: @Gladys1226: ONLARIN OTEL ODALARINA GİTTİNİZ Mİ? opppsss

C: HAHA hayır gitmedim. Birlikte duş almak ve uyumak hakkındaki tweetler yalandı, eğlendirmek için uydurulmuştu! Hayal kırıklığı yarattıysam üzgünüm.

S: @wota94: Çocuklar alçak gönüllü mü?

C: Evet öyleler. Onları şımarık veletler olarak bekliyordum, çok para ve şöhret yüzünden fakat onlar ayakları yere basan ve alçak gönüllü çalışma etikleri olan insanlar.

S: @hope_slimzees: Yakışıklı çocuklara dokunmayı sevdiğin için onların numarası sende var mı? (Çince gazeteyi referans vererek)

C: Hayır numaraları yok, Twitter yoluyla haberleşiyoruz. Normalde yakışıklı çocuklara dokunmayı sevmem fakat o anda anlayamadığım bir sebepten ötürü öyle yapmaya mecbur kaldım HAHA.

S: @Kittyny12591: Üç US showcasede de onlarla çalışan biri olarak JYJ nasıl insanlar? (Kişlikleri)

C: Micky: Çok içine kapanık fakat tüm seyahat boyunca hastaydı belki de o yüzden böyleydi. Onunla çok fazla iletişim kuramadım.

Junsu: Birçok şey hakkında çok meraklı, çok iyi kalbi ve doğası olan bir insan gibi görünüyor.

Jaejoong: Jaejoong hakkında çok konuşmuş gibi hissediyorum. Diğer cevaplarıma bakın.

S: @danicamylove: ÜÇÜNÜN ARASINDA MASUM AKILLARIMIZI BOZACAK BİR ŞEY OLDUĞUNU GÖRDÜNÜZ MÜ??? HAHAHAHA

C:Hangi masum akıllardan bahsediyorsun? HAHA Hayır, onlar çok terbiyeli ve maalesef (size göre) bozuk denecek bir şey görmedim.

S: @YooCups: Micky nasıl birisi?

C: Ne yazık ki Micky gezinin büyük bir bölümünde hasta hissediyordu bu yüzden onunla diğerleri kadar fazla iletişimim olmadı. Çok iyi birine benziyor, kesinlikle neden birçok kişinin favori üyesi olduğunu anlıyorum.

S: @Krumbalina: Buradaki gelecek turlarında yine MC olacak mısınız?

C: Hayır, öyle bir teklif almadım. Genel olarak konser turlarında MC olmaz, sanırım geçen seneki US turu biraz farklıydı, US fanları için bir showcase gibiydi. Menajerlik şirketi sahnede fanlar ile iletişim sağlayıp soru-cevap kısmını idare edecek bir Koreli-Amerikalı istemişti. Sanırım bu sefer sadece performansdan ibaret olacak.

Bölüm 1’in sonu. Cevaplayabildiğim kadar çok soru cevaplamaya çalıştım fakat benim tumblr ve twitter hesabıma @shaneyoon sorularınızı göndermeye devam edin.(lütfen cevaplamış olduğum soruları tekrarlamayın) Bu hafta içince daha sonra Bölüm 2’yi yayınlayacağım. Teşekkürler!

İyi zamanlar @@

Daha fazla soru sorun ve ben de bu hafta Bölüm 2’yi yayınlayacağım. “KATILIN/TAKİP EDİN” (via @shaneyoon)

Kaynak: shaneyoon
Paylaşan: JYJ3
Link : http://jyj3.wordpress.com/2011/03/21/shane…ut-jyj-round-1/

Advertisements
This entry was posted in Türkçe and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s