DOTS49-CreBeau Cosmetics podejmie poważne kroki prawne przeciwko rozsiewaczom plotek

Polskie tłumaczenie: FurusekDOT_Poland
Korekta: HelianthusDOT_Poland

Przeciwko osobom, które od dawna rozsiewają fałszywe i złośliwe plotki zostaną podjęte kroki prawne.

Firma CreBeau Cosmetics, która wśród części fanów zyskała złą reputację w związku z procesem członków popularnej grupy TVXQ, postanowiła podjąć poważne kroki prawne przeciwko złośliwym fanom.

Przeciwko części z tych fanów spółka CreBeau wniosła pozew w zeszłym roku – rozsiewali oni fałszywe plotki nie tylko na blogach internetowych, ale również wśród społeczności internetowych, twierdząc że firma działa w systemie argentyńskim, że manipuluje cenami akcji na miliony KRW oraz, że używa niesprawdzonych i szkodliwych substancji w swoich kosmetykach. Firma postanowiła wycofać akt oskarżenia przeciwko tym, którzy dobrowolnie pousuwali wszystkie swoje fałszywe plotki. Pozostałym (oskarżonym fanom), wydano nakaz zapłaty kary w wysokości 2,000,000 KRW (około 2,000 USD) oraz wytoczono procesy cywilne.

Co więcej, również w zeszłym roku, prokurator uznał, że CreBeau Cosmetics nie ma nic wspólnego z procesem pomiędzy grupą TVXQ (w jej dawnej formie) a ich agencją oraz, że firma nie była winna w sprawie wniesionych oskarżeń i spowodowanych przez SM sporów.

Mimo to, nawet teraz niektórzy złośliwi fani wypisują na portalach internetowych fałszywe plotki i rozsiewają je wśród społeczności internetowych. Co więcej, przetłumaczyli je na angielski, japoński, chiński i inne języki i rozpowszechniają je na złośliwych blogach. Na dodatek, nagminnie piszą do nich złośliwe komentarze. W ten sposób zadają firmie poważne straty, nie tylko w Korei, ale również na zagranicznych rynkach. W związku z tym firma postanowiła podjąć wyżej wspomniane kroki i wydaje się, że działania prawne dotkną wielu z tych fanów.

Partner spółki powiedział: ” Do tej pory zgromadziliśmy wystarczające dowody, a liczba osób (przeciwko którym podejmiemy działania prawne) jest znacząca, dlatego przeprowadziliśmy już rozeznanie prawne włącznie z wynajęciem adwokata. Nie możemy zignorować takich zachowań oraz ludzi, którzy piszą/zamieszczają fałszywe plotki, rozpowszechniają je i nie chcą dobrowolnie usunąć; ludzi którzy zamieszczają fałszywe plotki napisane przez innych; tych, którzy nie chcą usunąć swoich wpisów, mimo że były one powielane przez innych; tych którzy nagminnie zamieszczali złośliwe komentarze; oraz innych. Poprzez te działania prawne sprawimy, by ci ludzie ponieśli wszelkie konsekwencje prawne dostępne w ramach prawa cywilnego i karnego.

Od JYJ3] Jeśli zauważycie coś, co może się przydać CreBeau, skonwertujcie stronę do pliku PDF (który jako dowód ma moc prawną). Zacznijcie gromadzić dowody, wtedy będziemy mogli dostarczyć Wam adres kontaktowy, na który będziecie mogli je przesłać.

Źródło: CreBeau and NewsWire
Wspólnie z: JYJ3
Tłum. na ang: JYJ3
Link: http://jyj3.wordpress.com/2011/04/01/news-crebeau-cosmetics-to-take-serious-legal-action-against-rumor-spreaders/

Advertisements

About Kelsie Angeletti

Hello and welcome! A name is used to communicate an entire concept in a word or phrase; a sort of introduction if you will. After much contemplation I decided to name the blog "Miscellaneous Stuff” due to the nature of topics. Here you will find the wranglings of my heart and the thoughts of a girl as she proceeds throughout life. I invite you to join me as I write about “A Miscellaneous Life.”
This entry was posted in Polski and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s