DOTS47-Dream Catcher Endonezya ve Konserin İptali Hakkındaki Dedikoduları Çürütmek için DNBD’nin Resmi Anonsu

Dream Catcher Endonezya ve Konserin İptali Hakkındaki Dedikoduları Çürütmek için DNBD’nin Resmi Anonsu

DOTS Yönetimi: Bu makale Koreli fanlar, DNBN tarafından yazılmıştır, C-Jes’in resmi anonsu değildir. Son kararı okuyuculara bırakıyoruz. DOTS bu uyarıyı uluslar arası fanların Koreli ve İngiliz fanların Endonezya konserinin iptali hakkında neler bildiklerini anlamalarını sağlamak için tercüme edip yayınlıyor. Lütfen dikkat, konser için uzun süre beklemiş olan Endonezyalı fanlar için de üzüntülü olduğumuzu belirtiriz.
——————————————————————————–

Türkçe çeviri: EsraDOT_Turkey

Kontrol eden: flameesDOT_Turkey

JYJ’in Endonezya Konserinin İptali Hakkındaki Tartışma ve Yanlış Dedikoduların Aksinin İspatı

Merhaba. Biz DNBN.

JYJ’in Dünya Turu Endonezya Konserinin iptali hakkında düşük güvenirlilikte dedikodular var.
Bu yazıyı konserin iptali hakkındaki (aşağıdaki) materyallerin güvenirliğini ve gerçekliğini onayladıktan sonra size güvenilir bilgi vermek için yazdık.

Dün C-Jes JYJ’in Endonezya konserinin iptal olduğunu resmi olarak açıkladı. Endonezyalı hayranlar, sizlerin ne kadar perişan olduğunuzu hayal edebiliyoruz. En samimi duygularımızla üzüntülerimizi bildiririz.

Ne yazık ki, şu anda uluslar arası fanlar içerisinde konserin iptali yüzünden belirli bir üyeyi suçlayan yanlış dedikodular dolaşmakta. Bu dedikodu tek bir taraf tarafından tek yönlü olarak yayılmakta olduğu için biz de size diğer tarafını sunacağız böylece bilgiyi çift taraflı olarak tamamlamış olacaksınız.

Bu yazı konserin iptali için tek bir tarafı suçlamak ya da eleştirmek için değildir.

Biz sadece bu yazı sayesinde şu anda etrafta dolaşan dedikodulara kimsenin inanmamasını diliyoruz.

—————————————-

Dream Catcher Endonezya (bundan sonra DCI) Endonezya JYJ konserinin resmi organizatörüdür. DCI şimdiye kadar başarılı bir şekilde bir olay sunamadı (Daha öncesinde CN Blue ve FT Island ile çalıştı ama sonunda iptal edildi). DCI’nin sahibi A.W Ardiati adında biri. Basın yayınları ve başka diğer şeylerde Tita Ardiati adında biri DCI nin yöneticisi olarak gözüküyor (http://bit.ly/ici7xq). Tita Ardiati aynı zamanda Endonezya TVXQ fan kulübü “Cassination”nun yöneticisidir (JYJ değil, OT5 yani sadece TVXQ5’ı destekliyorlar). Endonezya’da genelde resmi bir fan kulübü bilet satışlarını rahatlatmak için seçilir. Fakat, geçen cuma CEO’su istifa ettiği için DCI bir dengesizlik örneği göstermekteydi.

DCI’nin konser hazırlıkları hakkındaki birçok davranışı bağışlanamaz.

(1) DCI JYJ’İN ENDONEZYA’DA TANITIMINI YAPMAKTA YETERSİZ KALDI

(a) TV ve billboardlarda sıfır tanıtım yaptı ki bu yöntemler mevcut nüfusun çoğu internete ulaşamadığı için Endonezya’da konser tanıtımı için kullanılan en genel yöntemdir.

(b) Gazete ve dergilerde yer alan tanıtımlar bile aşırı derecede seyrekti. (IndoWorld ve Pandeira’da yer alan tanıtımlardan başka tanıtım yoktu)

(c ) Gerçekte 22 Martta DCI Twitterda tanıtım aktivitelerine başlamadığını kendisi itiraf etmişti. (http://wp.me/p1gQsC-2ly)

(2) DCI KONSERİN İDARESİ KONUSUNDAKİ BİRÇOK DURUMDA BİRÇOK KEZ BİRÇOK TARAFA YALAN SÖYLEDİ

(a) KONSER BİLETLERİ

-DCI konserin iptalinden bir gün öncesine kadar C-Jes’in izni ve yetkisi olmadan üç farklı yolla bilet sattı. (http://wp.me/p1gQsC-2kq)

-DCI bilet satışları hakkında basına ve halka yanlış bir tanıtım yaparak fanları birçok kez karışıklığa sürükledi ve fanların ve potansiyel alıcıların bilet alışını engellemiş oldu. Aslında Endonezya fandom’unda doğru bir bilgi olmadığı için bilet satışları konusunda büyük bir endişe vardı.

(b) KONSERİN İPTALİNİN SEBEBİ

a.JAEJOONG: DCI’NIN BAŞKANI VE CASSINATION’UN YÖNETİSİCİSİ TITA ADRIATI VE ONUN YAKIN ARKADAŞLARI JYJ ÜYESİ JAEJOONG’A AÇIKCA UYDURMA İDDİALARLA İFTİRA ETTİLER. (Birçok örnekten bazılarını Tita Ardiati’nin twitterında görebilirsiniz http://wp.me/p1gQsC-2ly)

-Jaejoong’un Endonezya konserinin iptali ile kişisel olarak ilgisi olduğu iddiaları apaçık yalandır. Gerçekte Jaejoong Endonezya’ya adımını bile atmamıştır.
-Bu iddiaların doğası Jaejoong’a karşı iftira niteliğindedir ve Endonezyalı fanların Jaejoong’a karşı genel görüşünü alevlendirmek için tasarlanmıştır.

-Buna rağmen, bu uydurma iddialar Endonezya JYJ fandom’undaki güçlü figürler tarafından yapıldığı için söndürülmesi güç bir ateş gibi yayılmaktadır ve hayranların incinmesine yol açarak Jaejoong’un saygınlığını Endonezya’da zedelemektedir.

b. BASIN AÇIKLAMASI: DCI VE BAŞKANI TITA ARDIATI C-JES’IN EKSTRADAN YÜKSEK BEDELLİ İSTEKLERİ OLDUĞU İÇİN KONSERİN İPTAL EDİLDİĞİNE DAİR RESMİ BİR YAZI YAYINLADI (Basın açıklaması http://www.dreamcatcher-indo.biz).

-Tita Ardiati ve yandaşları konserin iptali ile ilgili hiçbir alakası olmayan Jaejoong’a iftira attıkları ve zarar verici dedikodular yayarak Jaejoong’u incittikleri için tüm güvenilirliklerini yitirdiler. Bu nedenle yaptıkları tüm açıklamalar yakın incelemeye alındı ve kuşku yarattı.

-Basın açıklaması diğer konularda da yanlış ve göz boyamak için. Örneğin, açıklamada şöyle diyor “DCI konser için ne gerekiyorsa yapmak için çok çalıştı” fakat kendilerinin de kabul ettiği üzere tanıtım konusunda ciddi eksikleri vardı ve basına ve hayranlara bilet satışları hakkında birçok yalan söylediler.

-Basın açıklaması ayrıca C-Jes’in DCI’nin kontratın şartlarını yerine getirmedeki tekrarlanan başarısızlığı ve konseri sorunsuz yürütmesinin olanaksız olduğunu belirten anonsu ile çelişiyor.

(3) DCI’NIN ATADIĞI RESMİ FANCLUB CASSINATION JYJ KONSERİ İÇİN UYGUN DEĞİLDİ. BİR OT5, YENİ SADECE 5 ÜYEYİ DESTEKLEYEN VE KONSER İÇİN “YUNJAE” PROJELERİ İSTEYEN VE PLANLAYAN BİR KULÜP

(a) Twitter ve forum sayfaları ile Cassination, fanları JYJ konseri için saygısız kaçacak olan örneğin JYJ üyesi olmayan kişilerin adını bağırmak gibi aktiviteler yapmaları için yüreklendirdi ve göz yumdu. Aslında, Cassination’un JYJ konserine getirmek için Yunjae Banner’ı yaptığı hakkında ve oldukça büyük bir Yunjae aktivitesi yapmak istediğine dair kanıt var. (http://i56.tinypic.com/2h51x8y.png)

(b) Bu durum Jaejoong, Yoochun ve Junsu’ya sanatçılar olarak gösterilmesi gereken saygının ciddi şekilde önemsenmediğini gösterir.
————————————

C-Jes’in daha önce Endonezya’yı incelemediği için çok ciddi bir hata yaptığını düşünüyoruz. Biz, fanlar için çok önemli fırsatlar olan bu turun organizasyonuna C-Jes’in daha fazla ağırlığını koymasını umut ediyoruz. Buna rağmen yukarıda anlatılan olayların bir özrü yoktur. Endonezya’da olan olaylar için üzüntümüzü tekrarlıyoruz, DCI’nin yalnız JYJ’ye değil aynı zamanda Endonezya’daki fanlara da haksızlık ettiğine inanıyoruz.

Bir kez daha DCI’nin yukarıdaki hareketleri yüzünden acı çeken hayranlar için üzgün olduğumuzu dile getirmek istiyoruz.

Teşekkürler.

Kaynak: DNBN
İngilizce çeviri: JYJ3
Paylaşan: JYJ3
Link: http://jyj3.wordpress.com/2011/03/30/trans…t-cancellation/

Advertisements
This entry was posted in Türkçe and tagged . Bookmark the permalink.

2 Responses to DOTS47-Dream Catcher Endonezya ve Konserin İptali Hakkındaki Dedikoduları Çürütmek için DNBD’nin Resmi Anonsu

  1. Pingback: TVXQFAN Turkish Cassiopeia » Dream Catcher Endonezya ve Konserin İptali Hakkındaki Dedikoduları Çürütmek için DNBD’nin Resmi Anonsu

  2. Pingback: JYJ Turkey | Team LunaReds » Dream Catcher Endonezya ve Konserin İptali Hakkındaki Dedikoduları Çürütmek için DNBD’nin Resmi Anonsu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s