DOTS54-JYJ Dünya Konseri turuna Başlıyor, KBS World

JYJ Dünya Konseri turuna Başlıyor, KBS World

Türkçe çeviri: flameesDOT_Turkey
Kontrol eden: EsraDOT_Turkey

Kim Jae Joong kendi yazdığı şarkıyı, sahne yönetmeni olarak hazırladığı sahnede hediye etti. Tayland başbakanının bir kızı da konserde izleyicilerin arasındaydı.

JYJ olarak (Kim Jae Joong, Park Yoo Chun, and Kim Jun Soo) şarkılarına “Be My Girl,” şarkısı ile başladılar, 11,000 izleyici daha önceden söz vermiş gibi yerlerinden kalktılar. Şarkı boyunca hayranlar, hep birlikte coşkulu bir şekilde flash mob dansı yaptılar. Bunlar 3 Nisan’da “JYJ World Tour Concert 2011″in bir parçası olarak Bangkok Impact Arena’da yapılan konserde yaşandı.

Kim Jae Joong sahne hazırlığı için yönetmen olarak çalıştı ve grup şarkılarının yüzde 80’ini geçen seneden bu yana yayınlanan JYJ albümleri “The Beginning”, Music Essay albümü “Their Rooms,” içinde yer alan şarkılardan ve dört tane de yeni şarkılarından söylediler. Dünya turu süresince, idol grup için çok özel olan ve denizaşırı ülkelerdeki hayranları üzerinde büyük bir etki yaratması beklenen kendi hazırladıkları sahnede, kendi şarkılarını söyleyecekler.

Performansları olağanüstüydü. Hayranların içindeki dört küçük karede oturabilecekleri geniş kare bir sahne hazırladılar. İzleyiciler tezahüratlar eşliğinde kırmızı parlak ışıklarla bir dalga yaparken, güçlü yeşil bir lazer ışığı havaya yükseldi ve JYJ üyeleri sahnenin altından zıplayarak aniden sahnede belirdiler. İzleyiciler kulakları sağır eden bir sesle bağırdılar ve tezahüratları ilk şarkı “Empty”den şovun sonuna kadar, iki saat boyunca devam etti. Üyeler art arda “Nine” ve “Pierrot” şarkılarını söylediler ve ilk başlangıç sözleri olarak Taylandça “Merhaba” dediler. Konser boyunca ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarına dair kararlılıklarını vurguladılar ve performanslarına coşkuyla devam ettiler. İzleyiciler tebriklerini ifade ederken, sahne “Fallen Leaves” isminin duyulmasıyla, izleyicilerin tuttukları sarı destek araçları ile birden bire sarı renge büründü. Grup şarkılarını söylerken, bütün izleyiciler hep birlikte şarkılara eşlik etti. Ayrıca Kim Jae Joong Tayland’taki son showcasede verdiği sözü tutarak Tayland’ın geleneksel çocuk şarkısı olan “Fil Şarkısı”nı Taylança söyledi, Taylança söylenen şarkıyı izleyiciler coşkuyla alkışladılar. JYJ, canlı olarak ilk kez söylenen “Untitled Song Part.1” şarkısını söylerken izleyiciler kendinden geçti.

Şarkının sözleri, JYJ olarak tekrar başlamaya karar veren grup üyelerinin duygularını içeriyor. Park Yoo Chun kanepeye uzanmış bir şekilde yaklaşık sekiz dakika süresince rap yaptı ve izleyicilerden kulakları sağır edecek bir alkış aldı. Kim Jae Joong solo performans olarak “Still in Love” şarkısını söylerken bayan dansçılarla seksi bir dans performansı sergiledi. Kim Jun Soo “I Can Soar” şarkısını söylerken kolsuz gömleği ile erkeksi çekiciliğini gözler önüne serdi. Konserin en dikkat çeken yanı, grup üyelerinin ilk kez söyledikler kendi şarkıları oldu. Bu dört şarkı, grup üyelerinin sözlerin yazımında ve bestede bizzat yer aldıkları ve konserin son performansı sırasında söyledikleri “Boy’s Letter,” ”You’re,” ”Get Out,” ve “In Heaven” şarkılarıydı. Özellikle, JYJ Kim Jaejoong tarafından bestelenen pop dans şarkısı “Get Out”ı söylerken, şarkının eğlenceli ritmi ile bütün izleyicilerin ayağa kalkıp birlikte dans etmeleri, konser alanını büyük bir kulüp görüntüsü verdi. JYJ üyeleri de içinden geçtikleri zor zamanlarda performansların önemini daha da çok hissetmişçesine, öncekilerden daha coşkulu bir performans sergilediler Performanslarını bitirdikten sonra seyirciler “JYJ” ismini tekrarlamaya devam ettiler.

Supumnya (36) isimli Taylandlı bir hayran, “Son 10 yıldır K-POP dinliyorum ve bence JYJ bütün Koreli gruplar arasında en iyisi çünkü kendi şarkılarını kendileri yapıyorlar.” dedi. Başka bir hayran, Japon Saito Asako (33), “Kim Jae Joong’un sahne hazırlıklarını nasıl yönettiğini görebildim ve bence bugünkü sahneyi hayranlarını düşünerek hazırlanmıştı.” dedi.

Fanta ve Siam Paragon gibi Tayland’daki birçok yerel şirket JYJ’nin Tayland’taki konserine sponsor olarak destek verdi. Julalak Mahabunpacai (23) isimli Taylandlı bir ekip üyesi “Yurt dışından birçok kişi konsere izleyici olarak katılacağı için, yedi Taylandlı şirket rekabetçi bir şekilde konsere destek verdiler. JYJ konser haberini kapmak için Tayland, Japonya, Singapur, Çin ve Hong Kong’tan gelen yaklaşık 40 haber muhabiri vardı ve hepsi de hikayeyi almak için çıldırıyorlardı.” dedi. 2 ve 3 Nisanda iki gün olarak gerçekleştirilen konsere katılan toplam 22,000 izleyicinin içinde Taylandlı 20 ünlü ve Tayland Cumhur Başkanının kızı da vardı.

JYJ konserler turlarına toplamda sekiz şehirde verecekleri konserlerle devam edecekler: 23 Nisan’da Taipei, Tayvan; 7 Mayısta Pekin, Çin; Mayıs ve Haziranda Los Angeles, New York, San Francisco, ve Vancouver; ve 11 ve 12 Haziran’da Busan Kore’de.

Credits: KBS World
Paylaşan: JYJ3
Link: http://jyj3.wordpress.com/2011/04/08/news-…rld/#more-10020

Advertisements
This entry was posted in Türkçe and tagged . Bookmark the permalink.

One Response to DOTS54-JYJ Dünya Konseri turuna Başlıyor, KBS World

  1. Pingback: JYJ Turkey | Team LunaReds » JYJ Dünya Konseri turuna Başlıyor, KBS World

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s