DOTS56-KeyEAST, SM, YG, JYP & daha fazlası yeni bir global ajans kurmak için güçlerini birleştiriyorlar “United Asia Management”

KeyEAST, SM, YG, JYP & daha fazlası yeni bir global ajans kurmak için güçlerini birleştiriyorlar “United Asia Management”

Türkçe Çeviri: EsraDOT_Turkey

KeyEast, AMENT, Star J Entertainment, SM Entertainment, YG Entertainment, ve JYP Entertainment büyük bir Asya menajerlik ajansı kurmak için güçlerini birleştiriyorlar: “United Asia Management”!

Bu birlik “Hallyu” akımını “Asianlyu” akımına çevirecek olan bir endüstri geliştirme çabaları sonucu ortaya çıktı. United Asia Management global markete öncülük etmeyi hedefliyor ve bu 6 ajans altındaki tüm sanatçılar fikir telif haklarını kontrol eden bir database sistemi altında olacaklar. Bu yeni sistemden ayrıca film, drama ve diğer medya bölümleri de yararlanabilecek. UAM ayrıca ilerlemek isteyen sanatçılara yurtdışında tanıtmak için global bir ajans gibi davranacak.

8 Nisanda KeyEast Entertainment CEO’su Yang Geun Hwan şöyle dedi, “Her şirketim yurtdışı tecrübelerinden yararlanarak her şirketin network sistemlerini yeni şirket için bir araya getireceğiz. Bu birleşme ile sadece Kore’de değil ayrıca Asya’da birbirine bağlı bir ilerleme sağlamak istiyoruz.”

UAM Nisan 2011’de resmi olarak kurulacak ve Jang Dong Gun, Hyun Bin, Shin Min Ah, Bae Yong Joon, Kim Hyun Joong, BoA, Lee Yeon Hee, Goo Hye Sun, Big Bang, Rain, 2PM, miss A, the Wonder Girls gibi sanatçıların yeni evi olacak.

kaynak: Sports Seoul
Credits: Allkpop

———–
Title:SM, YG, JYP & daha fazlası yeni bir global ajans kurmak için güçlerini birleştiriyorlar “United Asia Management”

Kore’deki en büyük eğlence şirketleri “United Asia Management” adı altında büyük bir ajans kurmak için birleştiler. SM Entertainment,YG Entertainment, JYP Entertainment, KeyEast, Star J Entertainment ve AMENT şirketleri altında tüm sanatçılar şimdi film, drama ve diğer tüm eğlence aktiviteleri için artık tek bir şirket tarafından yönetilecekler.

Bu 6 şirket tüm dünyada Hallyu akımını Asya Pop akımına çevirmek ve ilerlemek için haber ağlarını ve iş güçlerini paylaşacak.

Şu an için sanatçıların hem UAM hem de kendi şirketlerinin altında olup olmayacağı kesin değil.
Kesin olan tek şey bu aslında küçük şirketleri ve sanatçılarını ezmek için kurulmuş bir tekel.

Kaynak: Nate
çeviri: MTVK
paylaşan: JYJ3
Link: http://jyj3.wordpress.com/2011/04/08/news-…ement%e2%80%9d/

JYJ3 notu: Bu bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim, biliyorum bu JYJ için hiç iyi gözükmüyor fakat dürüst olmak gerekirse, buna dahil olan insanlar var ve bu çok hırslı bir proje fakat onların bir anlaşamaya erişmeleri oldukça zor olacaktır özellikle bir çoğu kendi isteklerini benimsetmeye çalışan şirketler. Ayrıca sadece JYJ değil, başka şirketler de bunun dışında. Yani “United Asia” eğer küçük şirketleri ezmek istiyorsa bu küçük şirketler de güçlerini birleştirebilirler ve savaşabilirler. Kim bilir?

Advertisements
This entry was posted in Türkçe and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s