DOTS57-Nareszcie – japońscy fani źli na Avex „zabijający JYJ”

Polskie tłumaczenie: FurusekDOT_Poland
Korekta: HelianthusDOT_Poland

Japońscy fani źli na Avex „zabijający JYJ”.

Gniew fanów w Japonii wzmaga się, ponieważ Avex całkowicie blokuje działalność JYJ (3-osobowy zespół, powstały po rozłamie TVXQ, w skład którego wchodzą Jaejoong, Yoochun i Junsu).

JYJ entuzjastycznie wspierali odbudowę Japonii po trzęsieniu ziemi, przekazując 600 mln KRW na odbudowę północno-wschodniego regionu kraju oraz nagłaśniając kryzys jaki zapanował po kataklizmie, z pomocą swojej Trasy Koncertowej rozpoczynającej się 2 kwietnia. Mówiono również o tym, że w czerwcu zorganizują koncert charytatywny w Yokohama Arena i przekażą część zysków i wynagrodzenia dla poszkodowanych terenów.

Jednak dziennik Cyzo (zobacz http://wp.me/p1gQsC-2gD) doniósł 24 marca, o tym, że Avex zablokował akcję JYJ, żądając by Sports Newspaper (zobacz http://wp.me/p1gQsC-2aY) oraz inne wpływowe gazety wstrzymały się od publikowania wiadomości na temat koncertu.

Według doniesień, serwis Daily Sports Online opublikował tą wiadomość i usunął ją kilka godzin później, tak samo jak inne agencje prasowe, co sprawiło, że informacji tej nie można było nigdzie znaleźć. To, że wiadomość o koncercie JYJ, grupy o tak olbrzymim poparciu fanów, nie została w ogóle nigdzie opublikowana, sprawia, że nie można oprzeć się wrażeniu, że stały za tym jakieś podejrzane interesy.

Jak twierdzi współpracownik wytwórni, Avex ogranicza JYJ, by promować/wspierać dwu-osobowe TVXQ, które niedawno miało swój powrót. Avex uważa, że jeśli JYJ, w skład którego wchodzi Jaejoong – członek o największym poziomie popularności w Japonii – będzie zbyt aktywnie udzielać się w Japonii, to może to zaszkodzić (dwu-osobowemu) TVXQ po ich powrocie i dlatego zamierza całkowicie blokować działalność JYJ.

Mówiąc o działaniach Avexu ingerującego w działalność JYJ, należy również wspomnieć o poruszeniu jakie wywołało „wyłączenie JYJ z notowań na liście” zarządzone przez Oricon (zobacz http://wp.me/p1gQsC-1Gw) . 7 marca Oricon wydał oświadczenie, w którym oznajmił, że „wyklucza DVD JYJ i ich albumy wydane 2 marca”. Jako powód, podał fakt, że (JYJ) otrzymało od Avexu – posiadacza praw autorskich , nakaz, by wstrzymali wszelką działalność.

To, że (Avex) zamierza wydawać i sprzedawać nowe albumy, ale eliminuje (wszelką) promocję i udział w notowaniach (na listach), jest jawnym aktem lekceważenia JYJ. Istnieje jednak możliwość, że Avex obnoszący się z tym, że jest najpotężniejszą siłą na japońskim rynku muzycznym, wysunął takie żądania, a Oricon się do nich zastosował.

Sprawa „Zabić JYJ” przez Avex, która nastąpiła po incydencie z Oriconem, wywołała ogromną złość wśród Japończyków. Wybuchli pretensjami, skarżąc się:

„Nie rozumiem powodu, dla którego powstrzymuje się ich przed – nie czym innym, ale koncertem mającym pomóc Japonii. Czy dla Avexu ważniejsze jest „Uratowanie / Wskrzeszenie 2-osobowego TVXQ”, niż odbudowa Japonii?”

„Nie wiem czy mogę wierzyć temu artykułowi. Ale to prawda, że przez ostatni incydent z Oriconem, jest to nieco podejrzane. Bez wątpienia, #1 na Oriconie, był tak samo dobry jak wykreowany.”

„(JYJ) przekazało nawet fundusze dla ofiar, ale jeśli Avex patrzy tylko na zyski, to naprawdę jest to już przesada.”

„Wstyd mi, że jestem Japończykiem (tak samo jak Avex).”

W tym samym czasie, agencja JYJ zaprzeczyła artykułowi, twierdząc, że koncertu w Yokohama 7 czerwca nie było w planie. Jednak złość fanów zależy nie tylko od prawdy czy fałszu (w tym konkretnym przypadku). Wyrażają oni swoje rozczarowanie, mówiąc: „Nic nie poradzimy na to, że podejrzewamy taką możliwość, przez to, że wcześniej wydarzył się też incydent z Oriconem” oraz „Avexowi pozostał już tylko zły wizerunek. Jego potęga i chwała należą do przeszłości”

Źródło: JPNews
Wspólnie z: JYJ3
Tłum na ang.: JYJ3
Link: http://jyj3.wordpress.com/2011/03/31/news-finally-japanese-fans-are-angry-at-avex%e2%80%99s-%e2%80%9ckilling-jyj%e2%80%9d/

Advertisements

About Kelsie Angeletti

Hello and welcome! A name is used to communicate an entire concept in a word or phrase; a sort of introduction if you will. After much contemplation I decided to name the blog "Miscellaneous Stuff” due to the nature of topics. Here you will find the wranglings of my heart and the thoughts of a girl as she proceeds throughout life. I invite you to join me as I write about “A Miscellaneous Life.”
This entry was posted in Polski and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s