DOTS75-KBS JYJ’in TV’de Görünmemeleri Hakkında Resmi Yazı yayınladı ~ JYJ’in Ajansı Açıklamaya Mantıksız dedi

Türkçe çeviri: EsraDOT_Turkey

KBS, JYJ’yi kendi kanallarında yayınlamamaları hakkında resmi bir yazı yayınladı.

Bu açıklama birçok kişinin neden JYJ’in yayınlarda çıkmadığı sorusuna karşılık olarak KBS’nin online prodüksiyon mesaj panosunda yayınlandı.

KBS şöyle dedi,

“JYJ’in davası henüz sonlanmadı ve KBS bu duruma objektif olarak bakmak istiyor. İş açısından bakılırsa, yasal bir dava içinde olan bir ünlüye izin verirsek eğer devam eden dava üzerinde etkimiz olabilir. Bu yüzden, yasal dava sona erene kadar izin vermemek olağandır.

JYJ, ajansı ile olan kontratının geçersiz olması için dava açmış olsa da geçici oalrak bağımsız aktivitelere katılma kararını kendileri vermiştir.Fakat JYJ başka bir ajans ile kontrat imzalamış ve albüm promosyonlarını 2 farklı kontrat altında yapmaktadırlar.

Bunlar yüzünden, KBS şu anda JYJ’in gözükmesinin yasal problemler yaratacağını ve kültürel endüstriye zarar vereceğini düşünmektedir. JYJ ajansı ile bir anlaşmaya varana kadar onların ekranda gözükmesinden kaçınacağız. Çıkacak sonuca göre konuk olarak davet edilmeler yapılacaktır.”
Bu yayın JYJ’in ajansı kendi açıklamasını yayınlayınca kaldırıldı.

Kaynak: TV Daily via Nate
*******************
JYJ’in Ajansı KBS’nin Açıklamasına Mantıksız dedi

KBS’nin açıklamasının ardından JYJ’in ajansı çabuk bir karşı atak yaptı ve açıklama için “mantıksız” dedi.

Mayıs 18’de C-jes Entertainment açıkladı: “KBS’nin bahsettiği, JYJ’in SM ile olan kontratı mahkeme tarafından eksik ve JYJ için dezavantajlı bulunmuş ve daha sonradan hükümsüz kılınmıştır.”

“Ek olarak, geçen şubat, JYJ’in aktivitelerine müdahele etmek amacıyla kontratın geçerli olduğu iddiası SM tarafından tekrar dile getirilmiş ve fakat mahkeme tarafından reddetmiştir. Bu durumda, KBS’nin iddiası gerçekler ile örtüşmemektedir.

Şöyle devam ettiler, “SM mahkemeye ikili kontrat iddiası ile daha açtığında bunu reddetmiş ve JYJ’in C-Jes ile olan aktivitelerine karışmamasını söylemiştir. JYJ’in daha iyi koşullarda bir kontrat için böyle büyük bir şirketle olan yalnız savaşını göz önüne aldığımızda KBS’nin tarafsız doğuları saptırmasının ve halka JYJ’yi sosyal sorunlar yaratan biri gibi göstermesinin yanlış olduğuna inanıyoruz. Onlardan bunu düzeltmelerini son derece rica ediyoruz.

“Özellikle JYJ şu anda birçok farklı ülkede yurtdışı aktivitelerine katılırken ve yüksek seviyede elçiler olduklarından JYJ’yi kültürel endüstri için tehdit olarak gördükleri için hayal kırıklığı yaşıyoruz.” diye bitirdi C-jes.

Kaynak: Daily News Star Today via Nate News

Credit: Allkpop 1 , 2
Paylaşan: JYJ3

Link : http://jyj3.wordpress.com/2011/05/18/news-…t-as-illogical/

Advertisements
This entry was posted in Türkçe and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s