DOTS80-Busan Konseri – Kore’nin Temsilci İdolleri Temsilci sanatçıları olarak tekrar doğdular

Türkçe çeviri: EsraDOT_Turkey

Milletin Temsilci İdolleri Milletin Temsilci sanatçıları olarak tekrar doğdular

Gerçekten sahnede en parlak şekilde ışıldadılar.

Tayland, Tayvan, Çin, Kanada ve USA’yı turlayarak konser salonunu dolduran hayranlarının kalbini fetheden JYJ (Jaejoong, Yoochun, Junsu) , turun son durağı olarak Busan’da konser verdi.

Performans sahne düzenlemesindeki gecikmelerden ötürü bir saat gecikme ile saat 8’de başladı. Heyecanlı bir melodi ile birlikte perdelerde üyelerin resimleri lazer şovu ile birlikte akmaya başlayınca salon hemen ateşli bir coşku ile doldu.

Konserin yapıldığı Sajik Indoors Gymnasium kırmızıya boyandı. Starlarını izlemek için bekleyen seyircilerin sanki üzerlerine büyü yapılmış gibi JYJ muhteşem performansı ve şarkıları ile nefesleri kesildi. Sahne, ana sahnenin her yönünden çıkıntılar şeklinde sahneler bulunan dairesel bir sahneydi. Böyle bir düzen salonun en iyi şekilde kullanımına olanak sağlamıştı.

Seyirciler arasında sadece Kore, Japonya, Çin ve Tayvan gibi Asya ülkeleri değil, Avrupa ve Amerika’dan da hayranların olduğunu bulmak zor değildi. El ele tutuştan çift hayranlar, bir anne fan çocuğu ile gelmiş ve yeni fandom eksenini oluşturan teyze hayranları görmek mümkündü. Özellikle, oldukça erkek hayranın olması diğer idol grupların konserlerinden ayıran önemli bir fark.

Dünya Turunu bitirmiş olan JYJ üyeleri daha öncesine göre daha rahat gözüküyorlardı. Fakat onların benzersiz önlenemez enerjileri değişmemişti. İlk sahneden terden sırılsıklam oldukları ana kadar patlayan bir enerji yaydılar. Bazen yumuşak ve sevgi dolu bir sevgilinin fısıltısı bazen de kalpleri patlatacak sert bir vuruş ile sahneyi fethettiler.

Karizma ve seksi çekicilik ile birlikte mükemmel şarkı söyleme yeteneği ve performans bir bütün oldu. Sevimlilik ve açıkça görülen seyircinin enerjisi parladı. Solo performanslar her üyenin yeteneğini sergilemesine olanak verdi. Bazen hayranları eğitmek için koreografileri kullandılar.

JYJ üyeler hiç bir şeyden kaçınmadan tüm etkileyiciliklerini sahnede kullandılar. Yinede 120 dakikalık konser çok kısa ve Sajik Gymnasium salonu da onların tüm yeteneklerini ve sahip oldukları tutkuyu göstermeleri için çok küçüktü.

Performans hiç kimsenin sahneden gözünü alamayacağı bir dereceye çıkıyordu. Seyirciler coştular, el çırptılar, ayaklarını yere vurdular ve üyeler ile iletişim kurdular. Hayranlar kendilerini müziğin akışına bıraktılar ve üyeler ile bir oldular.

“Fallen Leaves” olayında stadyum sarıya boyandı. “Be My Girl “performansında seyircilerin de koreografiyi yapmasıyla birlikte salon sallandı ve konser doruk noktasına ulaştı. Bu olay başlı başına muhteşem bir askeri dans gibiydi.

Fakat, bu konseri daha da unutulmaz kılan JYJ’in hayranların olan samimi sevgisinin hiç değişmeden aktarılmasıydı. JYJ’in incinen, endişe eden ve adil olmayan dünyaya karşı savaşan ve üyeler ile ağlayan onlarla gülen hayranları için olan minnettar kalpleri sahnede eridi.

“Found You” şarksının sözlerinde “Yanıma geldiğin için teşekkürler JYJ” diye bağıran

Konserin sonuna doğru Jaejoong seyircilere sordu, “Daha çok konser vermemizi istersiniz, değil mi?” Jaejoong söz verdi:” Gelecekte elimizden gelenin en iyisini yapacağız ki böylece daha iyi şarkılar duyacaksınız ve biz bunu daha da ileriye gitmek için kullanacağız. Gelecek sefer, size daha iyi bir sahne sunacağız.” Hayranlar şimdiden o günlerin geleceği zaman geri saymaya başladılar.

Kaynak: EnterPost
Çeviri: JYJ3
Link: http://jyj3.net/2011/06/12/news-pusan-conc…tative-artists/

Advertisements
This entry was posted in Türkçe and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s