DOTS83-KFPCAI JYJ’in Aktivitelerine Müdahele Ederek Adil Ticaret Kanununu ihlal ediyor- Hükümet Konferansında Demokrat Park Tarafından dile getirildi

Türkçe çeviri: EsraDOT_Turkey

[JI YEON KIM Bildiriyor]
Park Sunsook, Demokratik Partiden ve parlamento üyesi, Adil Ticaret Komisyonundan eğlence endüstrisindeki adaletsiz uygulamaları araştırması konusunda harekete geçmesini talep etti.

Ayın 13’ün Ulusal Meclis Devlet Meseleleri Genel Oturumunda Park, Adil Ticaret Komisyonundan Kore Pop Kültürü ve Sanat Federasyonunun (bundan sonra KFPCAI) eğlence şirketleri ve yayın kuruluşlarına JYJ’yi çıkarmamalarını isteyen mektupların ve bunun gibi kuruluşların resmi isteklerinin Adil Ticaret Kanununu ihlal edip etmediğini araştırmasını istedi.

JYJ TVXQ’dan Kim Jaejoong, Park Yoochun, ve Kim Junsu tarafından kurulmuş bir grup.

Park şöyle dedi: “Geçen 5 yılda Adil Ticaret Komisyonu Eğlence endüstrisine yönelik sadece 2 olayda düzeltme istedi. Bu iki olay da Kore’nin göze çarpan ajansı SM Entertainment ile ilgiliydi.”

Park şunu belirtti: “Kore Dalgasının Asya’nın ötesine hatta Avrupa’ya bile ulaştığı ve rekabet edebilecek konuma geldiği konusunda şüphem yok. Fakat bu belirgin ajansın baskın pozisyonuna göre bir market yaratılırsa bu rekabet etme yeteneği uzun sürmeyecektir.”

Park ayrıca Adil Ticaret Komisyonun Model Özel Kontratın ( Adil Ticaret Komisyonu tarafından eğlence sektörüne yönelik örnek kontrat) eğlence sektörü için kanunların zorunluluğunun içeren Resmi bir Uyarıya dönüştürülerek hazırlanmasının olası olup olmadığını sordu. Buna karşılık komisyon başkanı şöyle dedi: “Evet, bunu yapacağız.”
Çeviri: Mission4JYJ
Orjinal Link: http://news.inews24.com/php/news_view.php?…u=050220&rrf=nv
Link : http://mission4jyj.wordpress.com/2011/06/1…ities%E2%80%9D/

 

Advertisements
This entry was posted in Türkçe and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s