DOTS91-JYJ’in Yurtdışındaki Hayranları Birlikte bir Bildiri Yayınladı: “KBS Kore’nin İmajını Zedeledi”

Türkçe çeviri: EsraDOT_Turkey

JYJ’in yurtdışı hayranları “Yeni 7 Harika Konseri”n den JYJ’in iptali konusunda KBS ve Jeju hükümetinden özür isteyen bir bildiri yayınladı.

Protesto bildirisinde JYJ’in yurtdışı fan birliği şöyle dedi, “JYJ’in Kore’deki ve yurtdışındaki hayranları KBS ve Jeju hükümetini sorumluluklraını ihmal ettikleri için kınıyoruz ve JYJ’in iptali hakkında özür bekliyoruz. Fakat KBS ve Jeju hükümeti ikna etmeyen anlamsız özürler sunuyor ve bu da hem yurtiçi hem yurtdışı fanlarda hayal kırıklığı yaratıyor.

Şöyle devam ediyor, “Özellikle KBS, JYJ ile davalı olan SM Entertainment altındaki f(x) ve SNSD’yi konuk alacaklarını söyleyerek JYJ’in iptalinin nedenini açıkladı. JYJ’in f(x)’den daha az popüler olduğunu ve birçok sahne göstermek gerektiğini söylediler ama bu “arka kapı baskısı” şüphelerini daha da arttırdı”.

“7 ülke ve 10 şehirlik turunu yeni tamamlamış olan JYJ’yi f(x)’den daha az popüler olarak tanımlayanların ne gibi kriterleri baz alarak bu kararı verdiklerini merak ediyoruz.”

“JYJ’in iptali hayranlarda hayal kırıklığı yaratmış ve uçuş ve otel iptali yüzünden maddi zarara sokmuş ve Kore’nin imajını zedelemiştir. Böyle örnek bir yayın kuruluşunun dış güçler tarafından etkilenmesi Kore dalgasının güvenilirliğini, daha da önemlisi Kore’nin güvenilirliğini sarsmıştır.”

Bildiriyi şöyle bitirdiler, “Bu problem sadece KBS ve Jeju’ya ait değildir, tüm Kore pop kültürüne aittir. Bir JYJ hayranı ve Kore dalgası takipçisi olarak KBS’den Kore’nin pozitif imajını sarstığı için ve güvenilirliğini azalttığı sorumluluk almasını istiyoruz.”

Bir çok ülkeden hayran İspanya, Finlandiya, Türkiye, Peru, Meksika, ABD ve Tayvan gibi birlikte bu bildiriye destek verdiler. Bu esnada JYJ KBS ve Jeju yerel hükümetine karşı kesin bir duyuru yapılmadan takvimlerinin iptal edilmesine karşı yasal yollara başvurdu.

Kaynak: Star News
Çeviri: Thunderstix of Soompi
Paylaşım: JYJ3
Link:http://jyj3.net/2011/07/21/news-jyj%E2%80%…as-brand-image/

Advertisements
This entry was posted in Türkçe and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s